Close

14 września 2016

Usprawniamy portal

IMG_2964_Snapseed

Szanowni miłośnicy boćków! Jest już po sezonie, więc postanowiliśmy wykorzystać ten spokojny dla nas czas na konserwację portalu www.bociany.tv. Robimy wszystko, by stronka funkcjonowała jak najlepiej i żebyście jak najsprawniej potrafili się na niej odnaleźć. Dotyczy to również bocianiego czatu, który w przyszłym sezonie znów będzie najczęściej odwiedzanym miejscem na naszym portalu. Prace konserwacyjne potrwają jeszcze moment i może być to dłuższy moment. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Do zobaczenia wkrótce!

6 Comments on “Usprawniamy portal

rita
rita
14 września 2016 at 12:17

Nareszcie jakaś wiadomość…. znów nadzieja ….. oby , tym razem obietnica nie została tylko obietnicą – Rita

halloo
halloo
14 września 2016 at 18:33

拉屎谷仓的角落里裸

kkasia
kkasia
15 września 2016 at 12:38

a może lepiej przywrócić to co było p.Konradzie ? Bo to usprawnianie już nam nosem wychodzi.

iga
iga
16 września 2016 at 18:14

Jeśli jest miejsce na komentarz to mam nadzieje , że uwagi nasze będą zauważone. Piszę nasze bo jest to opinia większości stałych obserwatorów.
Tak więc sprawa Nr 1 to wielkość obrazu, który został okrojony a przecież to dla gniazd i bocianów tu jesteśmy.
Nie ma też chyba potrzeby by kolumny z ” Aktualnościami ” zajmowały 2/3 strony . Najczęściej i tam są mocno przeterminowane , Zainteresowanym wystarczy ZAKŁADKA.
Brakuje stronce daty / kalendarza / Nie wspomnę o liczniku wejść , który był kiedyś..
A czat koniecznie powinno wrócić otwieranie linków i fotek jak wcześniej było w nowej karcie.Nie sposób w sezonie kiedy tyle się dzieje , kopiować linki ,w których często przekazujemy sobie ciekawostki . No i najważniejsze nie powinniśmy się cofać w tym usprawnieniu, Funkcje odebranego ostatnio czatu bardzo się sprawdziły i może należy je przywrócić.
I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa naszego Forum . Forum to historia gniazda i powinno być równie ważne jak szata stronki. Często wraca się do minionych sezonów , dlatego czytelność jest nieoceniona a już marzeniem jest by mieć własny hosting do wklejania zdjęć na forum, Inne fora tak mają jak np, Międzyrzecze.Nie wspomnę o łatwości z jaką na forum logują się zaśmieczacze ze swoimi reklamami – spamami.
Może zbyt roszczeniowo to wygląda ale wierzę że wszystko jest osiągalne a nasze ukochane bociany warte tego trudu – pozdrawiam i życzę zadowalających osiągnięć

Tomek Wojciechowski
Tomek Wojciechowski
19 września 2016 at 11:47

Iga! Muszę się odnieść do tego, co piszesz i ad vocem spróbować nieco popolemizować. Słuchajcie ja wiem, że „stare i dobre” może latami sprawnie funkcjonować bez zarzutów i my się z tym zgadzamy, ale postanowiliśmy przenieść serwer portalu bociany.tv do wordpressa, bo wyobraźcie sobie że w starym panelu nie mieliśmy pełnej kontroli nad treścią i formą stronki. Ta był zbudowany i nie jest to niczyja wina, po prostu świat idzie do przodu i chcemy tym trendem podążać.

Sprawa numer 1: Wielkość obrazu naszym zdaniem jest wystarczająca. Jeśli chcecie użyć lupy, to w danym momencie możecie skorzystać z funkcji fullscreen i swobodnie przestać korzystać z powiększonego obrazu.

Sprawa numer 2: Zapewne zauważyłaś droga Igo, że w tym sezonie starałem się na bieżąco uaktualniać newsy w aktualnościach i w wielu przypadkach stworzył się trend, który pozwalał budować jasny przekaz komunikacyjny. Wiele newsów wyprzedzało zarówno działalność na forum, jak i komentarze na czacie. Bardzo często powielano potem te treści w w/w miejscach. Naszym zdaniem wielkość banerków z aktualnościami jest odpowiednia i nie będziemy jej zmieniać. Co do aktualności – pracujemy nad tym, aby w przyszłym sezonie jeszcze pełniej informować o życiu bocianich rodzinek.

Sprawa 3: Kwestia kalendarze, etc jest do wdrożenia. Porozmawiam z Konradem – naszym webmasterem.

Sprawa 4: Budząca najwięcej kontrowersji. Odpowiadamy: idziemy w nowym kierunku. Starego czatu już nie będzie. Musicie nas zrozumieć: stary czat oraz strona powodowały liczne próby naruszenia struktury naszego portalu. Dochodziło do licznych prób włamań na serwer, a w ten sposób mogły wyciec Wasze dane. Nigdy do tego jednak nie doszło przez doskonałą i czujną pracę naszych webmasterów, ale nie możemy pozwolić, aby http://www.bociany.tv było dalej celem ataków różnych botów i hakerów. Stworzyliśmy teraz rozwiązanie, które pozwoli i Wam i nam być jeszcze bezpieczniejszym w sieci. Proszę mi wierzyć, że Konrad pracuje nad funkcjonalnością czatu. Oświadczam, że te prace mogą potrwać jeszcze nawet kilka miesięcy. Będziemy na bieżąco informować o postępach.

Co do forum: Sami widzicie, że liczba ataków spamerów znacznie zmalała, a to dlatego że utrudniliśmy im skutecznie logowanie się udostępnianie treści. Nie wszystko udało się zrobić. Co do serwisu hostingowego – nie planujemy go uruchomić głównie ze względu na koszty. Proszę nam wierzyć: funkcjonowanie portalu oraz kamerek pochłania sporo. Zacznijcie wreszcie korzystać z porządnych serwisów hostingowych do zdjęć. Zapłaćcie, ale miejcie pewność, że nie będzie udostępniać jakichś przypadkowych zdjęć. Załóżcie sobie gmaila i tam macie 15 GB na zdjęcia, które możecie katalogować sobie sezonami i dzięki programowi na komputer wrzucać bezpośrednio na serwer. Nic prostszego. Program sam wyszukuje wrzucone na komputer fotki, a Wy wybieracie do jakiego folderu na serwerze mają trafić. Stamtąd już tylko żabi skok do udostępniania. Embedujecie fotkę i gotowe. Szybko, przejrzyście i gwarantuję Wam, że żadne zdjęcie się nie podmieni.

Jesteśmy otwarci na Wasze propozycje, dlatego wszystkim Waszym propozycjom się przyglądamy. Mamy obrany jednak kierunek, w którym chcemy iść – i jest to przyszłość. Nie mamy w zwyczaju się cofać.

Z wyrazami szacunku
Tomek Wojciechowski
Administrator portalu http://www.bociany.tv

rita
rita
8 października 2016 at 22:58

No i nie wytrzymałam….. 😀 …. muszę to napisać ….
Panie Tomku , też nie lubię się cofać , ale czemu musimy się cofać o 24 h w przewijaniu czatu…. to trwa czasami 5 minut…? Czat powinien ” spadać ” na ostatni wpis, a nie na pierwszy w danej dobie….

Dodaj komentarz